[Prípadovka] V novom sklade Little Shoes majú prehľad vďaka vozíkom a rollkontajnerom z Manutanu

Predajcovia barefootových topánok Little Shoes minulý rok sťahovali sklad a kupovali rollkontajnery, pickovacie vozíky aj rudlu od Manutanu. Hovoria, že výber im uľahčil prehľadný e-shop a možnosť individuálnej kalkulácie pri väčšej objednávke.

Ako sme Little Shoes pomohli vniesť do skladu systém ● Manutan

Little Shoes je jedným z najväčších predajcov barefoot obuvi v Európe. Ich pôvodný sklad mal rozlohu asi 250 m², bol však rozdelený do samostatných miestností na viacerých poschodiach. To viedlo k roztrieštenosti a neefektivite pri expedícii, a tak sa rozhodli sklad presťahovať a zmodernizovať.

Chceli si procesy v sklade zjednodušiť tak, aby v budúcnosti mali väčšiu personálnu zastupiteľnosť a menej práce so školením nových zamestnancov. Do nového skladu zaobstarali regály, ktoré dôkladne označili. Expedíciu im uľahčujú nové čítačky kódov a s naskladňovaním nových produktov pomáha fotostroj. 

Na jednoduchšiu manipuláciu s tovarom zaobstarali aj nové vybavenie – rollkontajnery, pickovacie vozíky, paletový vozík, rudlu, schodíky a ďalšie nevyhnutnosti. 

TIP na čítanie: Rudlu vyberte podľa toho, čo na nej budete prepravovať najčastejšie. >>

„Hľadali sme dodávateľa, ktorý kompletne pokryje naše potreby“

Vedeli, že objednávka bude veľká, a tak hľadali dodávateľa, u ktorého nakúpia všetko naraz. „Potom, čo sme si vybrali konkrétny tovar na e-shope, sme sa informovali o kalkulácii na mieru, ktorú nám spracovalo ponukové oddelenie. Príjemne nás prekvapilo, že toto Manutan v prípade veľkých objednávok ponúka. Po potvrdení objednávky sme už iba čakali na informáciu o expedícii a dodaní tovaru,“ pochvaľuje si proces Martin Borl, majiteľ Little Shoes.

Podľa čoho v Little Shoes vyberali pickovacie vozíky a rollkontajnery?

Pri výbere pickovacích vozíkov sa držali 3 parametrov:

  1. aby sa na vozík vošlo 10–15 objednávok naraz (ich typická objednávka je škatuľa na topánky), 
  2. aby s vozíkom mohli pohodlne manipulovať v uličkách medzi regálmi (nakoniec vybrali vozíky so šírkou 45 cm)

a aby im vozíky dlho vydržali – tovar majú síce relatívne ľahký, ale aj tak hľadali vozíky so stabilnou konštrukciou.

Rollkontajnery vyberali na základe predchádzajúcej pozitívnej skúsenosti s pojazdnými klietkovými vozíkmi: „Balíme do plastových vriec, takže klietkové vozíky so sklopnou prednou stenou sú pre nás vhodné –  jednotlivé balíčky do nich nijak nevyskladávame,“ vysvetľuje Martin Borl.

Do skladu, z ktorého sa expedujú vyššie stovky škatúľ s topánkami denne, nakoniec zakúpili 7 pickovacích vozíkov a 7 rollkontajnerov. Počet rollkontajnerov sa v základe odvíja od počtu dopravcov, s ktorými firma spolupracuje. V prípade Little Shoes sú to aktuálne traja, a tak majú jeden rollkontajner vyčlenený pre každého z nich. Ďalšie štyri používajú na naskladňovanie tovaru a manipuláciu s papierovým odpadom.

„Keďže máme sklad a expedíciu na druhom poschodí, tak s využitím nákladného výťahu môžeme pomocou rollkontajnerov doviezť zabalené zásielky priamo k automobilom jednotlivých dopravcov. Tí si potom jednotlivé balíky presúvajú do auta a načítajú do systému,“ hovorí Borl.

Nový sklad naplnil očakávania

„Po necelom polroku fungovania v novom sklade si zatiaľ užívame jeho efektivitu v porovnaní s predchádzajúcim stavom. Zatiaľ čo predtým sme v období najväčšieho množstva objednávok zvládli vybaviť cca 400 objednávok denne s pomocou 4 ľudí, teraz rovnaké množstvo zvláda jeden expedient a jeden picker.

Aktuálne ďalšie zefektívňovanie alebo rozširovanie neplánujeme, ale ak by sme čokoľvek do nášho skladu potrebovali, tak vieme, že sa na Manutan môžeme s dôverou obrátiť. Presvedčila nás prehľadnosť e-shopu a individuálna kalkulácia,“ hovorí Borl.

Ak aj vy hľadáte spoľahlivého partnera, ktorý na mieru zariadi váš sklad, kancelárie či vonkajšie priestory, ozvite sa nám.


Ďalšie články, ktoré vám pomôžu