[Prípadovka] Skvelý servis a dodanie v presne požadovanom, neštandardnom termíne

K príjemnému pracovnému prostrediu výrobného podniku patrí aj kvalitné a bezpečné zázemie pre osobné veci zamestnancov. Krnovská škrobáreň preto do svojho investičného plánu na rok 2020 zaradila obstaranie nových šatníkov. Vedenie firmy však malo veľmi jasnú predstavu o termíne dodania aj cene. Požiadavky nakoniec splnil jediný dodávateľ – spoločnosť Manutan.

Šatníky Duro Vario v červenom variante
Šatníky Duro Vario v červenom variante inštalované v Krnovskej škrobárni

Tradícia Krnovské škrobárne siaha viac ako storočie do minulosti. Dnes má podnik tri divízie a spracováva najmä pšenicu. Vyrába a dodáva škrob, sirupy aj lepidlá pre potravinársky aj nepotravinársky priemysel. 

Zázemie pre zamestnancov potrebovalo zmodernizovať

Ľudia v manažmente škrobárne si dobre uvedomovali, že funkčné a dobre servisované stroje by neboli veľmi platné, keby k nim nemali skúsených ľudí, ktorí ich budú ovládať. A zamestnanci zase potrebujú moderné zázemie. Preto sa vedenie Krnovskej škrobárne rozhodlo, že svojím ľuďom dopraje nové vybavenie šatní.

„Chceli sme do zamestnancov investovať a rozhodli sa, že im obstaráme nové skrinky. Vyhľadala som si všetkých možných dodávateľov a oslovila päť z nich s dopytom. Hneď ako som sa v ich ponuke viac zorientovala, vytipovala som si troch dodávateľov, ktorí mali produkty vyhovujúce našim potrebám,“ popisuje začiatok spolupráce s Manutanom vedúca skladového hospodárstva Krnovskej škrobárne Ilona Zvonková.

Modré šatníky Duro Vario s visacími zámkami
Modré šatníky Duro Vario s visacími zámkami inštalované v Krnovskej škrobárni

Osobný prístup, ústretovosť a dobrá cena

Súčasťou rekonštrukcie priestor pre zamestnancov boli aj stavebné práce. Remeselníci preto potrebovali pri rekonštrukcii pripraviť priestor na inštaláciu skriniek. Museli poznať presné rozmery a umiestnenie, skrinky sa však logicky mohli inštalovať až po dokončení stavebných prác. Preto škrobáreň požadovala dodanie tovaru v presne stanovenom termíne – necelého štvrť roka po objednaní. Ďalším limitujúcim faktorom bola cena investície do šatníkov, ktorú potrebovali presne dohodnúť v zmluve hneď na začiatku spolupráce.

„Prístup obchodného zástupcu Manutanu bol jednoducho bezchybný. Rokovanie prebiehalo hladko, bol ústretový. Slovo dalo slovo a jednoducho to klaplo. Mala som plnú dôveru, že Manutan presne splní dohodnuté podmienky, nemusela som sa nikde pripomínať, nič overovať alebo telefonicky riešiť nejaké nejasnosti alebo oneskorenie dodávky. Ako bonus sú skrinky navyše od českej firmy,“ pochvaľuje si Ilona Zvonková. 

Veľmi spokojní sú ľudia z Krnovskej škrobárne aj s kvalitou produktov od Manutanu. „Sme až prekvapení, aké pekné skrinky v reáli sú,“ dodáva Ilona Zvonková.

Pohľad do dámskej šatne Krnovskej škrobárne s červeným vyhotovením uzamykateľných skriniek Duro Vario
Pohľad do dámskej šatne Krnovskej škrobárne s červeným vyhotovením uzamykateľných skriniek Duro Vario

Hlavné pozitíva Manutanu podľa Ilony Zvonkovej, vedúcej skladového hospodárstva Krnovskej škrobárne

Ústretový a osobný prístupDobrá cenaDodanie v presne dohodnutom časeLokálna výroba

Malé zhrnutie a odporúčania na záver

Pre Krnovskú škrobáreň aj Ilonu Zvonkovú bol tento obchod prvou skúsenosťou s Manutanom a prebehol vo vzájomnej spokojnosti. „Hneď ako budem potrebovať ďalší tovar, ktorý nám môže dodať Manutan, určite sa na nich obrátim. Vďaka tomu, že všetky rokovania boli skutočne bezchybné, bude Manutan aj nabudúce mojou prvou voľbou, som naklonená rozvoju našej spolupráce,“ hodnotí spoluprácu Ilona Zvonková.

„Keď niečo potrebujem, druhá strana mi presne to dodá. Žiadne problémy nenastali, nemusela som nikoho obvolávať. Tak si predstavujem, že má prebiehať správny obchod,“ zakončuje Ilona Zvonková.

Na ústretovom servise a dobrých cenách si v Manutane zakladáme. Prezrite si náš e-shop, a pokiaľ nenájdete, čo hľadáte, kontaktujte nás. Spoločne pre vás nájdeme riešenie.


Písali sme o:

Dělené a boxové šatní skříně

AIG3125505

Ďalšie články, ktoré vám pomôžu