Ako prežiť home office podľa ľudí z Manutanu

Home office trvá dlhé mesiace a zatiaľ čo niekto sa cíti efektívne a je spokojný s ušetreným časom za dopravu, iný už sa nemôže dočkať návratu do kancelárie. Čítajte, ako sú na tom naši kolegovia z Manutanu a čo im pri home office najviac pomáha.

Tím spoločnosti Manutan

Radim Wojkowský, manažér online marketingu

Na home office ušetrím veľa času, pretože nemusím dochádzať do práce. Tiež sa lepšie sústredím, pretože som doma sám a nerušia ma okolité vplyvy. Ušetrím aj za jedlo a dopravu.
Chýbajú mi ale vtipné diskusie s kolegami a tiež menu z obľúbenej reštaurácie. Aby som to zvládal, obstaral som si novú stoličku na prácu z domu. A pokojne si chodím v teplákoch, počúvam hlasnú hudbu a kedykoľvek si môžem pohladkať svojho králika. 

Barbora Miková, Buisiness Inteligence manager

Výhodou práce z domu je pre mňa úspora času, ktorý mi bežne zaberá dochádzanie z Frýdku-Místku do Ostravy-Třebovic a späť. Na home office sa snažím dodržiavať obvyklý pracovný režim, plánovať a postupovať v práci na vytýčených úlohách, volám si s kolegami, zúčastňujem sa marketingových meetingov.
Ako nevýhodu vnímam obmedzený kontakt s ďalšími ľuďmi v tíme. Žiadne ergonomické nápadité riešenie momentálne nemám.

Kristína Hazdová, oddelenie reklamácií

Home-office je pre mňa príjemný v tom, že si človek môže trochu prispať. Nemusím absolvovať cestu do práce a z práce. Nevyhovuje mi, že nemám ten svoj pravidelný režim a chýba mi zmena prostredia. Svoju domácu kanceláriu som si ale prispôsobila podľa svojich predstáv. Mám väčší pokoj ako v práci. Tým pádom sa viac sústredím na prácu.
Niekedy si pri práci pustím nejakú dobrú muziku. Nemám deti, takže nie sú okolo mňa žiadne rušivé elementy. V domácej kancelárii mám ergonomickú myš a podložku pod lakte. Ak by bol HO zavedený na pravidelnej báze, tak by som uvažovala o zakúpení ergonomickej stoličky.

Iva Berková, vedúca ponukového oddelenia

Home office je príjemný v tom, že nemusím jazdiť autom do práce. Dlhodobo mi ale veľmi nevyhovuje. Človek príde o priamy denný kontakt s ľuďmi. A tiež mám doma troch puberťákov, takže je pre mňa home office zložitejší. Spríjemňujem si to ale púšťaním pesničiek a mojim hlavným ergonomickým nápaditým riešením je domáca posilňovňa. Aby som dodržiavala aspoň nejaký režim, chodím každý deň ráno aj večer na hodinu cvičiť. Pred prácou ma to nakopne, večer dorazí.

Ondrej Platko, e-commerce manažér

Asi najhorší je chýbajúci jasný predel medzi prácou a voľným časom. Som potom oveľa náchylnejší rozťahať si prácu až do večera. Pevný režim je pre mňa ale veľmi dôležitý a pomáha mi nespustnúť. Nie vždy sa mi ho darí držať, ale snažím sa. Pomáha mi aj super stolička (samozrejme od Manutanu), vďaka ktorej ma prekvapivo aj napriek polročnému home office stále nebolí chrbát. 
Tiež mám doma pokoj na prácu a netrávim dve hodiny denne dochádzaním, čo je super. Najbližších susedov mám cez dve steny a polovicu záhrady, takže môžem na debničkách nastaviť hlasitosť prilietajúceho lietadla a nikto sa na moju hudbu nesťažuje. 

Adam Walder, produktový manažér

Vyhovuje mi menšia časová náročnosť cestovania, pri práci z domu navyše získavam oveľa viac priestoru na nerušenú samostatnú prácu. Ako nevýhodu ale vnímam zložitejšie riešenie problémov a väčšie množstvo e-mailov, ktoré nie sú pri osobnom stretnutí potrebné. Zápasiť s home office mi pomáha jednoznačne kvalitný čaj! Skôr som mal na jeho varenie čas len cez víkendy, teraz si ho užívam každý deň a veľmi ma nabíja energiou.

Písali sme o:

Kancelárske stoličky na ergonomické sedenie

AIG2732917

Pracovné stoly, ktoré zodpovedajú pracovným potrebám a možnostiam domácnosti

AIG2734093

Príslušenstvo na ergonomické používanie počítača alebo prenosného počítača

AIG5784261

Ďalšie články, ktoré vám pomôžu