.

[Návod] 3 prístupy k baleniu tovaru, ktoré nezruinujú vašu firmu

Vyberte spôsob balenia, ktorý je ľahký, rýchly, dokonale ochráni tovar a nedrancuje váš rozpočet ani životné prostredie. Máme pre vás tri tipy, ako si poradíte v súlade so stratégiou firmy, a ešte urobíte zákazníkom z vybaľovania tovaru zážitok.

3 prístupy k baleniu tovaru, ktoré nezruinujú vašu firmu

Skôr, ako sa pustíte do výberu materiálu na balenie zásielok, uistite sa, že máte jasno vo firemnej stratégii. Zohľadnite pri tom, či uprednostníte:

  • rýchlosť a jednoduchosť,
  • čo najnižšie náklady,
  • bezpečné dodanie,
  • ekologický prístup
  • či posilnenie vzťahu so zákazníkom.

Alebo či prepojíte všetko dohromady. Pokiaľ ste ale napríklad nákupca v e-shope s prírodnou kozmetikou, určite nesiahnete hneď po bublinkovej výplni z plastu a niekoľkých vrstvách stretchovej fólie. Aj keď vaša firma kladie veľký dôraz na ekológiu a radi urobíte zákazníkom radosť vzorkou šampónu ako darčekom, dá sa na balení ušetriť. Odrazte sa od základného balenia z lepenky a papiera a pridávajte bezpečnejší materiál podľa vašej stratégie. Tu sú tri varianty, ako na to

1# Cenovo výhodné a ľahké balenie

Zásielkové obálky z lepenky alebo bublinkové fólie zaručia ľahké a rýchle balenie vďaka samolepiacim uzáverom. Aby ste ušetrili skladníkom čas a zaistili obálky proti rozlepeniu, použite ešte lepiacu pásku aj s odvíjačom. Ekologické alebo bezpečné balenie krehkých zásielok ale len s obálkami nezískate. 

Základnú ochranu ľahšej a objemnej zásielke poskytne škatuľa z 3-vrstvovej lepenky. Voľný priestor okolo tovaru vyplňte napríklad univerzálnym baliacim papierom a vytvorte tak tzv. deformačnú zónu. Predídete tým poškodeniu tovaru pri bežnej manipulácii. Prácu s vyplňovaním balíka vám uľahčí odvíjač papiera

2# Ekologické a spoľahlivé balenie

Pevná kartónová škatuľa z 5-vrstvovej lepenky lepšie odoláva manipulácii, teplotným rozdielom aj vlhkosti. Svoje miesto v nej nájde najmä ťažší a krehký tovar ako napríklad elektronika. Pokiaľ zvolíte škatuľu bez prímesí, uľahčíte aj prírode. Budú totiž biologicky rozložiteľné a recyklovateľné. Opakovaným použitím škatúľ, ktoré zostali vo veľmi dobrom stave, sa zasa priblížite k zero waste prístupu.

A kedy staviť na bublinkovú fóliu ako na bezpečnejšiu výplň škatule? Pokiaľ posielate krehkejšie predmety ako keramiku, sklo, elektroniku alebo len chcete ušetriť čas, ktorý by ste strávili nad vybavovaním prípadnej reklamácie poškodeného tovaru. Bublinková fólia alebo polystyrén na mieru produktu nie sú síce ekologické, ale môžete ich s trochou šetrnosti a spolupráce so zákazníkmi použiť viackrát. Všetky potrebné doklady pre príjemcu potom bezpečne uložte do priehľadného samolepiaceho obalu.

Aby sa medzi zabalenými škatuľami skladníci rýchlo zorientovali, vyskúšajte farebné lepiace pásky. Rozlíšte nimi napríklad balíky pre poštu, DPD a Zásielkovňu alebo ich použite na rôzne druhy tovaru.

3# Bezpečnosť a zážitok z vybaľovania

Najbezpečnejšie dodanie zaistí odolná 5-vrstvová škatuľa a výplň Flopak z recyklovaného materiálu, ktorý je navyše rozložiteľný v prírode. Urobte tiež vašim zákazníkom radosť a pripravte pre nich malú pozornosť. Vďaka tomu si vašu značku lepšie zapamätajú a radi sa o svoj zážitok podelia so svojimi priateľmi. 

Priblížte sa zákazníkom tiež vďaka:

  • lepiacej páske s logom vašej značky alebo sloganom,
  • baliacemu papieru s potlačou či pečiatkou značky,
  • vzorke produktu, ktorý je medzi zákazníkmi obľúbený,
  • odkazu s poďakovaním alebo popisom, že sa k nemu výrobok dostal ekologickým spôsobom,
  • alebo návodu, ako môže obalový materiál znovu využiť.

Pozrite sa na kompletný prehľad obalov a obalovej techniky v e-shope Manutan. Pokiaľ potrebujete poradiť, aká kombinácia obalov je pre vás vhodná, napíšte nám alebo zavolajte. Radi vám poradíme.


Písali sme o:

Kartonové krabice s možností potisku

AIG3250078

Ekologický výplňový a fixační polystyren

AIG2731872

Ďalšie články, ktoré vám pomôžu