[Prípadovka] 3D návrh pomohol zvýšiť kapacitu kancelárie, zrýchliť dodanie aj ušetriť za nábytok na mieru

Keď potrebujete do kancelárie pre troch zamestnancov vtesnať štyri pracovné miesta, vytvoriť navyše priestor na ich veci a ušetriť aj miesto pre návštevy, stojíte pred neľahkým priestorovým rébusom. Mnoho firiem sa uchyľuje k výrobe nábytku na mieru, to je ale zdĺhavé a nákladné riešenie. Miesto toho sme prišli s 3D návrhom nového usporiadania, ktoré odhalilo možnosti, ako miestnosť obstavať z typizovaných a lacnejších dielov.

Riešenie kancelárie Alliance Laundry
Riešenie kancelárie Alliance Laundry

Spoločnosť Alliance Laundry Systems vyvíja, navrhuje, vyrába a predáva špičkové riešenia pre komerčné práčovne pod piatimi samostatnými značkami. Svoj sortiment a servis ponúka cez celosvetovú sieť vybraných distribútorov a zamestnáva takmer tritisíc ľudí na štyroch kontinentoch.

Do kancelárie potrebovali dostať o človeka viac

V příborskej pobočke Alliance Laundry sa rozhodli, že po vzore americkej materskej spoločnosti zoskupia zamestnancov nie podľa profesie, ale podľa výrobných liniek, za ktoré zodpovedajú. Do pôvodnej miestnosti pre troch majstrov prevádzok preto potrebovali dostať štyri stále pracovné miesta: pre majstra, procesného inžiniera, plánovača a kvalitára. A navyše bolo nutné zaistiť dosť miesta aj pre robotníkov, ktorí chodia k majstrovi riešiť napríklad dovolenky a pracovné úrazy.

Do kancelárie potrebovali dostať viac ľudí a vytvoriť aj miesto pre návštevy
Do kancelárie potrebovali dostať viac ľudí a vytvoriť aj miesto pre návštevy

Hneď na začiatku rozhodovania mohli v Alliance Laundry preskočiť jeden krok. Vďaka dlhoročnej dobrej skúsenosti nákupného oddelenia so spoločnosťou Manutan nemuseli zložito vyberať, kto im návrh riešenia a kompletné vybavenie dodá.

„Spolupráca s Manutanom vždy dobre fungovala. Vďaka dlhodobej dobrej skúsenosti vznikla aj interná smernica, že dopytujeme automaticky v Manutane. Dodávajú nám kompletné kancelárske vybavenie od nábytku, násteniek či magnetických tabúľ až po sortiment pre bezpečnosť. Sídlia necelých tridsať kilometrov od našej továrne a rýchlo dodajú všetko, čo potrebujeme. Napríklad stoličky sa navyše dajú objednať len na skúšku, a keď náhodou nevyhovujú, vedia ich rýchlo vymeniť,“ vypočítava výhody spolupráce procesný inžinier Alliance Laundry David Bajer.

Efektívny 3D návrh, flexibilita a ústretovosť

„Skôr, ako sme sa pustili do úpravy kancelárie, zvažovali sme niekoľko prístupov. Jedným z nich bola výroba nábytku na mieru. Nakoniec sme sa priamo rozhodli vyskúšať doplnkovú službu 3D návrhu kancelárie od Manutanu. Pánovi Martínkovi z Manutanu sa podarilo naprojektovať miestnosť z typizovaných stolov, ktoré boli aktuálne na sklade, čo nám ušetrilo zhruba dva mesiace čakania. Tak dlho by totiž trvala výroba nábytku na mieru,“ vysvetľuje David Bajer.

Vďaka 3D návrhu sa podarilo usporiadať väčšinu stolov po obvode miestnosti, aby uprostred vznikol dostatok miesta pre návštevníkov. Celá prestavba kancelárie podľa potrieb Alliance Laundry nakoniec zabrala zhruba dva mesiace.

3D návrh umožnil využiť priestor skutočne efektívne
3D návrh umožnil využiť priestor naozaj efektívne

„Vďaka tomu, že teraz sedia všetky profesie rovnakej výrobnej linky na jednom mieste, sa výrazne zrýchlila a zefektívnila komunikácia v tíme a riešenie prevádzkových potrieb,“ dodáva David Bajer.

Hlavné pozitíva Manutanu podľa Davida Bajera, procesného inžiniera z Alliance Laundry

Ústretový a osobný prístupFlexibilitaRýchle dodanieEfektívne využitie priestoru

Malé zhrnutie a odporúčania na záver

David Bajer je spokojný s tým, že dostali od Manutanu presne to, čo očakávali.

„Každému, kto potrebuje riešiť vybavenie a dispozície kancelárií, by som rozhodne odporučil, aby Manutan zaradil do svojho hľadáčika. Sú prístupní, flexibilní, ústretoví, dá sa s nimi na čomkoľvek dohodnúť. Majú také dobré ceny, že v porovnaní s inými firmami, s ktorými som skôr spolupracoval, hodnotím Manutan najlepšie,“ zhŕňa svoje skúsenosti Bajer.

Majster aj ďalší ľudia zodpovední za prevádzku linky majú všetko pod kontrolou
Majster aj ďalší ľudia zodpovední za prevádzku linky majú všetko pod kontrolou

„V Manutane si zakladáme na ústretovom prístupe a efektivite. Preto ponúkame rad doplnkových služieb, ku ktorým patria aj 3D návrhy, aby sme so zákazníkom rýchlo našli  riešenie podľa jeho predstáv a za dobrú cenu. Prezrite si náš e-shop, a pokiaľ nenájdete, čo hľadáte, kontaktujte nás a riešenie pripravíme spoločne,“ komentuje ponuku spolupráce e-commerce manažér Manutanu Ondrej Platko.


Písali sme o:

Ďalšie články, ktoré vám pomôžu