.

[Rozhovor] Tomáš Martinek: Každá firma je pre nás originál, bežne vyrábame produkty na mieru

Strategické partnerstvo s Manutanom prináša firemným nákupcom množstvo výhod. Jednou z nich je vlastný obchodný zástupca, ktorý dôkladne pozná vašu prevádzku a jej špecifiká. Pravidelne chodí do terénu a na výber vybavenia priberá aj BOZP odborníkov alebo majstrov výroby. Obchodný riaditeľ Tomáš Martinek vám priblíži, ako prebieha spolupráca s obchodnými zástupcami.

Manutan_Martinek

O kľúčových zákazníkov sa v Manutane staráte už viac ako päť rokov. Ako sa za tú dobu zákaznícka starostlivosť vyvinula? 

Sme čoraz otvorenejší individuálnym požiadavkám. Kľúčových zákazníkov máme okolo tisícky a každému z nich ponúkame riešenie na mieru. Nie sme bežný e-shop, v ktorom si vyberáte z obmedzenej ponuky veľkostí, farieb, tvarov. Bežne vyrábame atypické produkty na mieru. 

Ponúkame aj veľa doplnkových služieb – od montáže cez kladenie podlahy alebo kobercov až po výmaľbu priestorov. Spolupracujeme s overenými firmami, ktoré naše produkty dobre poznajú. To je pre klientov obrovské uľahčenie, pretože nemusia služby sami dopytovať a dávať si pre ne schvaľovať ďalší rozpočet. Všetko dostanú v jednom balíčku. 

Prečítajte si, ako prebieha výroba atypických produktov >>

Manutan_Martinek_SK

Vaši obchodníci sú často v teréne, dostanú sa do výrobných hál, kancelárií, skladov. Prečo nezostanú len na telefóne?

Stretnutia s ľuďmi z prevádzky – nákupcami, majstrami prevádzky, bezpečnostnými technikmi alebo aj facility manažérmi, sú pre nás nevyhnutné. Nie sme katalógová firma, ktorú nájdete na webe a vyberáte si produkty čisto podľa obrázka a popisu. 

So zákazníkmi konzultujeme, čo presne potrebujú a potom im navrhneme najvhodnejšie riešenie. Vyberieme napríklad protiúnavovú rohož, ktorá sa neroztrhá za dva mesiace, ale vydrží im roky. Čo je v dnešnej dobe, keď nákupcovia väčšinu informácií hľadajú na internete, naša veľká pridaná hodnota. 

Čo na vašich službách klienti najviac oceňujú? 

Oceňujú, že všetky céčkové nákupy vyriešia s jedným kontaktným človekom. Keď potrebujú niečo vybaviť, nemusia sami nič hľadať, rovno sa ozvú obchodnému zástupcovi. Všetko za nich vykomunikujeme s dodávateľmi aj montážnymi firmami. Nákup im uľahčujeme aj tým, že im pomáhame so zavedením e-procurementu – automatizáciou obchodných procesov. Tak im napokon céčkové nákupy zaberú omnoho menej času.

Prečítajte si viac o našich obľúbených službách:

Klientom vypracujete na mieru aj 3D model kancelárie alebo skladu. Prečo nevyužívate online nástroje, v ktorých si klient model zostaví sám?

V tomto nástroji zákazník síce zostaví kanceláriu, ktorá na prvý pohľad vyzerá pekne, ale ako celok často nefunguje. Keď sa potom k nám také plány dostanú, vidíme, že niekde nábytok o dva centimetre presahuje, inde zase pár centimetrov chýba. A musíme to celé prepracovať. Vizualizácie preto zákazníkom spracovávame sami, až potom, čo si zmapujeme ich potreby a premeriame priestory. 

Prečítajte si, ako funguje 3D vizualizácia od Manutanu. >>

Váš obchodný tím je často v kontakte s dodávateľmi. Prečo?

V Manutane často spolupracujeme s veľkými nadnárodnými dodávateľmi, ktorí majú aj vlastný výskum a vývoj. Čo je úžasné. Do ponuky nám vďaka tomu stále pribúdajú rôzne inovatívne produkty. Dodávatelia nás aj často školia – od ergonómie po skladovanie chemikálií. Aj to z nás robí dôveryhodného partnera, vieme o čom hovoríme a klientom odborne poradíme.

Spomeniete si na nejaký zložitejší obchodný prípad, na ktorý ste veľmi hrdý? 

Napríklad medzinárodná logistická firma DB Schenker nám zadala dopyt na špeciálne rollkontajnery. Mali výkresy, ako presne majú rollkontajnery vyzerať – pevné aj otočné kolieska, nosnosť či možnosť vyklopenia tovaru. Niekoľko mesiacov sme sa s nimi aj s výrobcom stretávali a riešili návrhy. Celé sme to vymysleli a dali vyrobiť. 

Kam očakávate, že sa práca obchodného tímu posunie o pár rokov? Čo budete klientom ponúkať? 

Očakávam, že budeme ponúkať ešte viac atypických produktov. Nemyslíme si, že jeden štandardizovaný produkt bude vyhovovať všetkým, nechceme ponúkať riešenia ako Baťa cvičky. Každá firma je pre nás originál, a zaslúži si individuálny prístup.Ďalšie články, ktoré vám pomôžu